Kaleidoskop informací

Další nový web projektu Poradci-sobě.cz

 • Kategorie • Autor blogu

  Jiří Buráň

  „Zámožný je každý, kdo dokáže hospodařit s tím, co má. (Goethe)”

  Společnost: Mowapay

  Pracovní pozice: Ředitel obchodní sítě

  Specializace: Investice

  Naším posláním je ochránit a případně rozmnožit majetek svobodných lidí tak, aby si zachovali možnost svobodného rozhodování o své budoucnosti.

  Zlato, policejní stát a více válek

  police

  Dr. Paul Craig Roberts – bývalý asistent ministra financí – poskytl rozhovor pro King World News, ve kterém mimo jiné sdělil, že centrální plánovači jsou hybnou silou finančního systému vedoucí ho ke zhroucení se záminkou o posílení policejního státu a vytvoření více válek. Roberts se rozpovídal také o zlatě a probíhajících měnových válkách.

  KWN: Když se podíváte na umělé potlačení ceny zlata a stříbra, kam to podle vás směřuje do budoucna? Co se stane?

  Roberts: No, tak samozřejmě to půjde strmě nahoru. V současnosti se potýkáme se třemi velkými bublinami – máme akciovou bublinu, bublinu na trhu dluhopisů a bublinu na dolaru.

  Pokud dojde k prudkému poklesu dolaru v jeho směnné hodnotě, tak dovozní ceny porostou. Ale příjmy lidí nerostou. Nebudou schopni držet krok s růstem cen a už dnes máme velký počet lidí (1 ze 6) závislých na potravinových lístcích…

  Jen stěží se s tím vypořádají a co udělají, pokud se budou muset potýkat s prudkým nárůstem inflace? Začnou se bouřit…. Tento druh problému by měl být hlavním typem znepokojení pro všechny vlády na světě, namísto falešných tvrzení, že Sýrie použije chemické zbraně. Jinými slovy, jen chtějí jít do války. Chtějí více válek. Chtějí větší vliv v podobě policejního státu.

  Není alternativy. V systému fiat měn není vhodnější měny, která by nahradila dolar. Vidíte sami, co se děje na druhém břehu s eurem. Opět je ve spárech centrálních plánovačů, kteří ho drží v problémech víc a víc. A Japonsko? Japonsko se nyní oddává tištění peněz mnohem rychleji než samotný Federální rezervní systém. Takže ani yen není alternativou. A čínská měna ještě není plně konvertibilní. Takže ještě nějaký čas budeme přihlížet postupnému znehodnocování všech měn než se přejde na nový systém.

  Nyní je příležitost pochopit situaci a rozhodnout se, jak se proti tomu zabezpečit. Cena zlata a stříbra půjde rozhodně strmě nahoru. Cílem centrálních plánovačů je udržet lidi v nervozitě, proto ta hra s umělým stlačováním cen. Ale ti, co už pochopili systém nekrytých měn a prokoukli uvolněnou měnovou politiku centrálních bank, se nedají odradit a drží se fyzického trhu.

  Zdroj: King World News

  Před několika měsíci si německá Bundesbank vyžádala přesun svého zlata ze zahraničí (z USA, z Londýna a Paříže) z bezpečnostních důvodů. A jak zareagoval Fed? Ani ne polovinu drženého německého zlata budou postupně uvolňovat po dobu deseti let. Prosím? Deset let? Proč to bude trvat tak dlouho? V dnešní době přece nemůže být problém převézt něco takového.

  Nedošlo k žádnému vysvětlení, proč to bude trvat tak dlouho. To samozřejmě vyvolalo řadu nezodpovězených otázek. Má vůbec Fed ještě zlato u sebe? Nicméně, i když se Německo rozhodlo nebýt více agresivnější v získání svého zlata, tak to neznamená, že byla tato situace vyřešena. Ve skutečnosti jen přispěla jako další podnět k tomu, že skutečně ve Fort Knox žádné zlato není a aby předali alespoň nějakou část, tak stlačili cenu, aby mohli výhodněji nakoupit.

  Bývalý kongresman Ron Paul několikrát vyzval Fed k auditu zlata, ale bezvýsledně.

  Krok Bundesbank přiměl i ostatní centrální banky, aby převezly své zlato do svých zemích jako to udělala např. Venezuela a zažádalo o to i Mexiko a další centrální banky pokračují v nákupu drahých kovů vzhledem k tomu kolik se tiskne peněz a pokračující nejistotě v globální ekonomice.

  Komentovat příspěvek

  You must be logged in to post a comment.