Kaleidoskop informací

Další nový web projektu Poradci-sobě.cz

 • Kategorie • Autor blogu

  Jiří Buráň

  „Zámožný je každý, kdo dokáže hospodařit s tím, co má. (Goethe)”

  Společnost: Mowapay

  Pracovní pozice: Ředitel obchodní sítě

  Specializace: Investice

  Naším posláním je ochránit a případně rozmnožit majetek svobodných lidí tak, aby si zachovali možnost svobodného rozhodování o své budoucnosti.

  Kypr je mnohem větší průser než se píše a důsledky budou ohromující!

  kapr a rusko

  Kypr je mnohem větší průser než se píše a důsledky budou ohromující.

  Cena zlata prolomila psychologickou úroveň 1600 dolarů za unci a drží se stále nad ní v důsledku bankovní krize na Kypru (více jsme psaliZDE). Globální akciové trhy reagovaly negativně na události na Kypru, kde se vláda a EU dohodly, že se zdaní vklady v bankách ve výši 10 % jako protiváha tomu, že Kypr dostane finanční výpomoc ve výši 10 miliard eur. Zdá se, že evropské špičky podcenili nákazu.

  O čem se ale až tak nepíše je to, že skutečným terčem tohoto bankovního přepadení ze strany bankéřů jsou Rusové a Rusko samotné. Kypr je nebo byl daňovým rájem pro podnikatele a spousty obchodních podniků. A ti na to právě doplatí nejvíce, protože 10% z celkových vkladů bude pro ně představovat slušný ranec.

  Centrální banka Kypru ani sama neví, jaké objemy peněz mají Rusové v kyperských bankách uloženy, protože je to drženo v tajnosti na příkaz Rusů. Je to tajemství bankovního systému nastaveného pro Rusy, Rusy a MMF si ukrojil velké sousto z tohoto slona.

  Je logické, že teď nikdo nebude chtít držet peníze na Kypru a v kterékoliv jiné evropské bance, zvláště pak v zemích s velkými finančními potíži jako je Řecko, Portugalsko, Španělsko a dokonce i Itálie a Francie. Všeho schopní představitelé uvrhli negativní precedens na bankovní systém, který se již delší dobu potýká s chabou důvěrou lidí a tímto ho pohřbili úplně.

  Zároveň si můžeme být jisti, že Rusko tento krok neponechá jen tak bez odezvy, jelikož se dotklo celé jejich elity a hrdí Rusové mají tak otevřenou cestu k tomu, aby se přesunuli se vším do zlata a tedy ještě více se přiblížili k finančním záměrům Číny a postupně převzali celosvětový vliv nad měnovým systémem prostřednictvím právě zlata.

  Proč z toho bude těžit zlato? Zlato jasně dokazuje, že je penězi číslo jedna, které navíc vlády nemohou devalvovat nebo přímo ukrást, tak jako vklady v bankách.

  Reakce Ruska bude jednoznačně směřovat k zlatu a k dalším nákupům ze strany Ruské centrální banky, kam před pár dny prezident Putin dosadil do jejího čela ženu, mimo jiné svoji prvou ruku a bývalou poradkyni. Rozhořčení Rusové mají tak dveře otevřeny pro pokračování v jejich programu nákupu zlata a plné právo v zanevření na západní bankovní systém, kterému by mohli svěřit své peníze. V těchto dnech jsou hlavní hnací silou oni.

  To, co se přihodilo na Kypru by mělo otevřít oči i těm dosud největším ignorantům, aby procitli a uvědomili si, v jakém světě žijeme, abychom nedovolili, aby nás dál okrádali v přímém přenosu před našimi zraky a ještě k tomu o víkendu, kdy s tím nic nezmůžeme a pak jednoduše vyhlásili bankovní prázdniny, abychom nemohli ke svým prostředkům. Jak je vůbec možné, že stát sáhne po penězích svých vlastních obyvatel? To, co se přihodilo na Kypru je doslova mezníkem v historii a novým milníkem v celé historii trhu se zlatem. Znamená to tedy, že zlato poměrně rychle zamíří zpět ke svým novým maximům.

  Tento smutný případ by nám měl být příkladem toho, že pokud se stát dostane do situace, že nemá na další fungování, nezastaví se  před ničím…

  http://www.mowapay.cz/co-se-skryva-za-oponou

  Jeden komentář

  Komentovat příspěvek

  You must be logged in to post a comment.