Kaleidoskop informací

Další nový web projektu Poradci-sobě.cz

 • Kategorie • Autor blogu

  Jiří Buráň

  „Zámožný je každý, kdo dokáže hospodařit s tím, co má. (Goethe)”

  Společnost: Mowapay

  Pracovní pozice: Ředitel obchodní sítě

  Specializace: Investice

  Naším posláním je ochránit a případně rozmnožit majetek svobodných lidí tak, aby si zachovali možnost svobodného rozhodování o své budoucnosti.

  Nezaměstnanost v ČR roste

  nezam čr

  Počet lidí hledajících práci zapsaných v registrech úřadů práce se v únoru zvýšil o dalších téměř 8 tisíc na 594 tisíc osob. Nezaměstnanost tak dosáhla svého nového maxima. Podíl nezaměstnaných na obyvatelstvu ve věku 15-64 let stoupl na 8,1 %. Podle dříve používaného ukazatele by registrovaná míra nezaměstnanosti dosáhla 10,2 %.

  Skutečným problémem je pokračující recese a nízký počet nových pracovních míst a obtíže s hledáním práce pro nezaměstnané. Rovněž znepokojivým faktem je růst počtu nezaměstnaných mladých lidí do 25 let. Tento nešvar trápí celou jižní Evropu a začíná se rozmáhat také u nás. Sen mladých lidí o pokojném životě po dokončení školy končí noční můrou, protože nejenže nenajdou uplatnění v tom, co vystudovali, ale mnohdy nenajdou žádnou práci.

  Počet mladých lidí bez zaměstnání do 25 let věku v Česku stoupá. Sice velice pomalu, ale kontinuálně tvoří stále větší část z celkového počtu nezaměstnaných. Jak vyplývá z údajů ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) na konci roku 2012 se vyšplhal počet uchazečů o zaměstnání do 25 let evidovaných na úřadech práce na 98 729, což odpovídá 18,1 procenta z celkového počtu nezaměstnaných.

  Vzhledem k vývoji české ekonomiky a pokračující recesi bohužel nelze očekávat obrat k lepšímu v nejbližší době. Pokud dojde na pracovním trhu k určitému zlepšení, tak ne dříve než v příštím roce. Vysoká nezaměstnanost však bude dlouhodobě přetrvávajícím problémem i v nadcházejících letech.

  Zdroj: MPSV, ČSÚ

  Komentovat příspěvek

  You must be logged in to post a comment.