Kaleidoskop informací

Další nový web projektu Poradci-sobě.cz

 • Kategorie • Autor blogu

  Jiří Buráň

  „Zámožný je každý, kdo dokáže hospodařit s tím, co má. (Goethe)”

  Společnost: Mowapay

  Pracovní pozice: Ředitel obchodní sítě

  Specializace: Investice

  Naším posláním je ochránit a případně rozmnožit majetek svobodných lidí tak, aby si zachovali možnost svobodného rozhodování o své budoucnosti.

  Izolace pracující a střední třídy – důsledek nekontrolovatelného dluhu

  Zpráva o bilionové platinové minci obletěla svět. Možná si klepete na hlavu, co je to za nápad, ale ve skutečnosti Federální rezervní systém je opravdu ochotný stát se špatnou bankou a vzít na sebe všechny pochybná aktiva z poslední finanční bubliny členských bank.

  Útok na střední třídu pokračuje. Je zde masivní skupina lidí, kteří jsou klasifikování jako chudí ve světě nejbohatšího národa. Je zde více než 47 milionů Američanů, kteří žijí na potravinové lístky. Ti, kteří stále popírají inflaci, se dostatečně nedívají kolem sebe.

  Kupní síla pracujících a střední třídy je pomalu ničena. Evropa stále čelí velkému problému přicházejícímu z Řecka, zatímco nové data o nezaměstnanosti poukazují na znepokojující úroveň. To vše znamená jediné – Fed a ECB budou i nadále na své cestě kvantitativního uvolňování a digitální tvorby peněz.

  Izolace pracující a střední třídy

  Jedním z hlavních příběhů, které se neuvádějí v průběhu této krize je to, že mnoho společností využívá hospodářské krize k propuštění zaměstnanců nebo snižování mezd. Přesto při pohledu na graf rostoucího HDP vidíme, že současná zaměstnanost je o 4 miliony lidí míň než v předchozím vrcholu:

  Jinými slovy, vyrábí se stejně s mnohem menším počtem lidí. Kde jsou tito lidé teď? Mnozí z nich jsou nyní na potravinových lístcích. Více než 47 milionů Američanů dostává potravinovou pomoc.

  Jen pár hodin poté, co byla fiskální krize krátkodobě opět odsunuta, začalo se hovořit o dluhovém stropu. Tato debata dokonce inspirovala k myšlence razit biliónovou platinovou minci ke splacení části amerického státního dluhu.

  Bylo by to komické, kdyby to nebylo tak absurdní. Rovnice HDP je poměrně jednoduchá:

  HDP = soukromá spotřeba + hrubé investice + vládní výdaje + (vývoz – dovoz)

  Podívejte se na aktuální vládní výdaje a příjmy:

  Vládní výdaje jsou stále na rekordních úrovních a příjmy v nedohlednu. Obrovský biliónový deficit, kam oko dohlédne. Možná řešení několika biliónových platinových mincí není tak špatný nápad. Spojené státy by nebyly první zemí, která by šla cestou hyperinflace. Zimbabwe se vydala na cestu biliónových bankovek:

  Že nic špatného z tohoto práva nevzejde? Problém s tímto řešením je, že trpí střední třída. Projekce se začíná objevovat v mnoha analýzách:

  Velmi bohaté netrápí tento ubohý globální nízký mzdový systém. Ale pro mnohé pracující ze střední třídy se tak stane zásadní, zda budou pracovat za 1000 dolarů nebo 2000 dolarů za rok.

  Míra nezaměstnanosti v Řecku dosáhla nedávno nového vrcholu 26,8 %:

  A nezaměstnanost mladých lidí (15 až 24 let) je nyní až na 56,6 %.

   

  Postupná izolace pracující a střední třídy pokračuje. Lidé by se měli probudit a věnovat pozornost tomu, co se skutečně děje. Masivní nárůst dluhů nás dožene a vybere si svou cenu. Možná biliónové mince jsou naší prodejní cenou?

  Zdroj: My Budget 360

  http://www.mowapay.cz/izolace-pracujici-stredni-tridy-dusledek-nekontrolovatelneho-dluhu

   

  Komentovat příspěvek

  You must be logged in to post a comment.